Poláci platí očima. Svět se může jen dívat a závidět

Poláci jsou první na světě, kteří mohou za své nákupy platit jediným pohledem. Tento způsob placení je v naší zemi stále oblíbenější. V říjnu, za pouhé čtyři měsíce od zavedení nové služby PayEye, bylo provedeno až 10 000 transakcí pomocí očí, jak uvádí server Cashless.

Vratislavská společnost PayEye vyvinula technologii, která umožňuje platit pouhým pohledem. Společnost se sídlem ve Vratislavi vytvořila kompletní, nezávislý a zcela bezpečný ekosystém PayEye a jako první na světě začala při platbách používat fúzi oční a obličejové biometrie, která zajišťuje dvojí bezpečnost prováděných transakcí.

Zpracování plateb je velmi jednoduché. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci, vytvořit si účet, pořídit selfie a připojit platební kartu. Při nákupech tak nemusíte vytahovat hotovost, telefon ani peněženku. Platba je dokončena pouhým pohledem. Podle společnosti Poláci provedli již 10 000 takových transakcí.

Společnost PayEye hledí do budoucnosti s optimismem

Zpočátku byly eyePOSy, tj. speciální terminály pro platby pohledem, k dispozici pouze ve Vratislavi v několika desítkách zařízení po celém městě. V polovině října se společnost Komputronik stala prvním velkým řetězcem, který se rozhodl používat platby pomocí eyePOS, a ve svých prodejnách ve Vratislavi provedla pilotní provoz terminálů.

Služba PayEye měla takový úspěch, že se značka od začátku listopadu rozhodla rozšířit ji i na showroomy ve Varšavě a Poznani.

Zdroj: redakce, cashless.pl