Pantofle Steva Jobse se prodaly za rekordní částku. Cena vás šokuje

Kalifornská aukční síň Julien’s Auctions prodala pantofle Birkenstock, které nosil jeden ze zakladatelů společnosti Apple Steve Jobs. Anonymní kupec za boty, které vykazují značné známky používání, zaplatil neuvěřitelných 218 000 USD. To odpovídá přibližně 5 miliónům Kč, což je částka, za kterou si můžete koupit byt nebo 10 automobilů Škoda Octavia.

Aukční síň Julien’s Auctions oznámila, že hnědé semišové pantofle, které dříve vlastnil Steve Jobs, byly prodány za 218 000 dolarů anonymnímu kupci. Dodal, že se jedná o rekordní cenu, která kdy byla za pár žabek v aukci zaplacena. Pantofle Birkenstock, které tento technologický génius nosil v 70. a 80. letech, si zachovaly jeho otisk, jak píše server CNET.

Cukle Steva Jobse se prodaly za rekordní částku

Vyvolávací cena žabek byla 15 000 dolarů (přes 353 000 Kč) a aukční síň Julien’s Auctions očekávala, že se boty nakonec prodají za 60 000 až 80 000 dolarů (přibližně 1,4 až 1,8 miliónů Kč). Skutečnost se ukázala být poněkud jiná a dosažená rekordní částka 218 000 dolarů (přibližně 5 miliónů Kč) opět dokazuje, že milovníci odkazu Steva Jobse a produktů Apple jsou schopni zaplatit za unikátní a neobvyklé memorabilie i několik milionů korun.

Steve Jobs, který si cenil minimalismu (jeho „pracovní oblečení“ v podobě černého roláku a tmavě modrých džínů je spojováno s většinou), nosil v mnoha klíčových okamžicích pro Apple pantofle Birkenstock. Po Jobsově smrti v říjnu 2011 zůstaly boty v rukou Marka Sheffa, správce jedné z Jobsových pozůstalostí. V pozdějších letech byly vystaveny například na mnoha výstavách v Itálii, Spojených státech a Německu.

Zdroj: redakce, cnet.com