Obrovský mrakodrap v Oklahomě má být druhou nejvyšší budovou v USA. Pojme 1776 bytů

V Oklahoma City v USA byly odhaleny plány na výstavbu nového ambiciózního mrakodrapu. Pokud se projekt uskuteční podle očekávání, bude to druhý nejvyšší mrakodrap ve Spojených státech a zároveň druhý nejvyšší na celé západní polokouli, píše portál Deezen.

Mrakodrap s názvem Boardwalk at Bricktown navrhla architektonická kancelář AO Architects a je součástí většího developerského projektu v centru města.

Bude dosahovat značné výšky 533,4 metrů. Pro představu, současná nejvyšší budova USA, One World Trade Center, se tyčí do symbolické výšky 541,3 metrů a připomíná vyhlášení nezávislosti Spojených států v roce 1776. Co se týče světového žebříčku, nový mrakodrap se umístí na osmém místě, těsně před finančním centrem CTF v Kantonu od společnosti KPF.

V budově se budou nacházet především obytné prostory a bude v ní 1 776 bytů, dále hotel a některé obchodní, zábavní a stravovací prostory. Rendery navíc ukazují, že její základnu budou tvořit tři menší věže.

Zatím nejsou žádné oficiální informace o tom, kdy by se měl mrakodrap Boardwalk at Bricktown začít stavět, ačkoli místní noviny The Oklahoman uvádějí, že výstavba první fáze širšího developerského projektu, který zahrnuje několik bytů, hotel plus maloobchodní a restaurační prostory, by měla začít letos.

Zdroj: Deezen