Ovládejte chytrou domácnost z obrazovky telefonu: Widget Google Home přichází na Android

Google představil widget Google Home Favorites pro Android, který uživatelům umožňuje ovládat chytrá domácí elektronická zařízení z domovské obrazovky svého telefonu. Nový widget Google Home Favorites vám umožňuje přistupovat k zařízením, akcím a automatizacím, aniž byste museli otevírat aplikaci.

Pomocí nového widgetu Google Home můžete během dne měnit nebo přistupovat k často používaným zařízením chytré domácnosti, aniž byste museli spouštět aplikaci. Kromě toho mohou uživatelé systému Android upravit velikost widgetu a změnit rozložení domovské obrazovky pro ovládání chytré domácnosti.

Widget Oblíbené položky Google Home byl zpřístupněn uživatelům veřejného náhledu aplikace Google Home 30. května. Instalace této verze ve výchozím nastavení widget vypne a možná čeká na aktivaci serveru. Od této zprávy zůstává přesné datum, kdy technologický gigant poskytne widget všem uživatelům, neznámé.

V dalším vývoji Google také vydal Android Auto 12.0, svůj nejnovější informační a zábavní systém do auta, s novými aplikacemi a funkcemi pro zlepšení zážitku z jízdy, jak nedávno uvedl TechTimes.

Android Auto 12.0 přidává další aplikace, aby byl flexibilnější a uživatelsky přívětivější. Nejočekávanějšími přírůstky jsou YouTube a Netflix, které jsou dostupné pouze při zastavení auta. Tato funkce je výhodná pro řidiče a cestující, kteří tráví čas v zaparkovaných automobilech, protože Android Auto nyní kromě navigace a zvuku obsahuje také webové prohlížeče a hry.

Google zlepšil stabilitu systému a kompatibilitu modelů vozidel. Aktualizace byla přísně beta-testována, aby nalezla a vyřešila chyby a zlepšila tak uživatelskou zkušenost. Tato vylepšení omezují nehody a poruchy a zajišťují hladký výkon informačního a zábavního systému.

zdroj: TechTimes