Nová verze Sony PlayStation 5 šetří na chlazení. Tady je srovnání

Společnost Sony nedávno začala dodávat novou verzi PlayStation 5, která brzy zcela nahradí startovní model. Poté, co dříve nebylo jasné, jak se obě konzole PS5 od sebe liší, ukázala demontáž šokující úsporná opatření v chladicím systému. Srovnání zveřejnil Austin Evans na Youtube.

Druhá revize PlayStation 5 se zvenčí dočkala pouze jednoho vylepšení – to však nevysvětluje, proč je konzole přibližně o 300 gramů lehčí než startovní model. U konzolí však není nijak neobvyklé, že se objevují nové verze, které mají často za cíl především snížit výrobní náklady.

Společnost Sony však možná šetřila na špatném místě, protože jak ukazuje srovnávací test Austina Evanse, v systému chlazení obou verzí jsou velké rozdíly. Především se zmenšil chladič – nová konzole se obejde bez většího množství mědi a ve skutečnosti váží o celých 300 gramů méně.

Tajemství lehčí konzole je tedy konečně odhaleno. Podle Austina Evanse je toto úsporné opatření docela znatelné, protože vzduch, který je vyfukován z konzole, je o tři až pět stupňů teplejší než u první revize PlayStation 5.

Zda bude mít toto úsporné opatření vliv na výkon nebo životnost konzole, se teprve uvidí – pokud menší chladicí systém dokáže odvádět dostatečné množství tepla, je docela dobře možné, že uživatelé žádný rozdíl nezaznamenají.

Zdroj: Youtube