Nejklikatější silnice na světě? Motoristé si ji mohou buď s radostí užít nebo dostat kinetózu

75 kilometrový úsek horské silnice v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny se pro některé motoristy může zdát noční můrou, jiní si ji dokáží s chutí užít. Silnice známá jako Pamir Plateau Sky road nebo Panlong Ancient Road je jednou z vizuálně nejpůsobivějších silnic na světě.

Podle webu OddityCentral při pohledu shora vypadá jako obří šedý drak plížící se po horách. Oficiálně byla silnice otevřena v červenci roku 2019, aby usnadnila zemědělcům v regionu průjezd pohořím Kunlun, ale brzy se stala známou turistickou atrakcí pro milovníky jízdy, kteří si chtějí vyzkoušet své dovednosti a své stroje na dvou či čtyřech kolech. S údajnými 600 zatáčkami tato silnice ale není pro slabé povahy.

V nejvyšším bodě je Pamir Plateau Sky Road 4 269 m nad mořem. Původně měřila na délku 36 kilometrů, ale časem se prodloužila na stávajících 75 kilometrů.

I když tato silnice není známá jako jedna z nejnebezpečnějších nebo technicky nejobtížnějších na světě, ale spíše jako turistická atrakce pro motoristy, 600 vlásenkových zatáček může být pro některé lidi fyzicky nepříjemné, mohou onemocnět tzv. kinetózou, nemocí z pohybu.

Zdroj: odditycentral.com, english.gov.cn