Úžasná atrakce pro turisty v Tokiu: objevil se billboard ve tvaru gigantické 3D kočky

Od loňského léta v nejrušnější části japonského Tokia, Shinjuku, pravidelně ožívá obří 3D billboard. Je to úžasná turistická atrakce, billboard je totiž gigantická kočka, která shlíží ze své výšky na hemžící se lidičky pod sebou.

Podle webu CNN se velmi realistická kočka, ožívající mezi vysílanými reklamami, zobrazuje na zakřivené LED obrazovce o velikosti 500 metrů čtverečních. Displej s rozlišením 4K zobrazuje kočku, která se pohybuje vysoko nad hlavami kolemjdoucích a slyšitelně mňouká.

Kočka ožívá mezi 7:00 a 1:00 hodinou a během dne se její zobrazení mění. Kočka jménem Kaliko se ráno nejprve polekaně probudí a odpoledne ji lze vidět, jak vstává a mňouká na kolemjdoucí. Večer si lehne a usne s hlavou položenou na tlapkách.

Billboard je umístěn nad východním východem z vlakového nádraží Shinjuku, oblasti známé jako rušné nákupní a obchodní centrum. Podle webové stránky, která sleduje návštěvnost rušné části japonské metropole, známé pod názvem Cross Shinjuku Vision, projde pod billboardem každý všední den kolem 190 000 lidí.

Zdroj: edition.cnn.com