Microsoft představuje nový Bing a Edge s funkcemi ChatGPT

Společnost Microsoft oznámila rozhodnutí implementovat ChatGPT do svého vyhledávače Bing a webového prohlížeče Edge.

Microsoft uvedl, že Bing bude používat technologii OpenAI, která je ještě pokročilejší než technologie ChatGPT představená v loňském roce. Tyto technologie budou také začleněny do jeho webového prohlížeče Edge. Tento krok je zdaleka největší hrozbou pro dominantní postavení společnosti Google v oblasti webového vyhledávání a znamená začátek závodů v umělé inteligenci mezi oběma společnostmi.

Závod začíná dnes. Tato technologie změní téměř všechny kategorie softwaru, které známe,“ řekl šéf Microsoftu Satya Nadella. Ten dále uvedl, že je připraven změnit povahu online vyhledávání a interakce s mnoha dalšími programy.

Bing bude nyní na vyhledávací dotazy odpovídat podrobnějšími odpověďmi – nejen odkazy na webové stránky. Uživatelé také mohou s botem chatovat, aby lépe přizpůsobili své dotazy. Na pravé straně vyhledávací stránky přibudou další kontextové odpovědi. Nový vyhledávač Bing bude v provozu ihned, ale s omezeným počtem vyhledávání pro každého uživatele. Oznámení přichází krátce poté, co Google odhalil podrobnosti o svém vlastním novém chatbotu Bard, o kterém jsme psali zde.

Obě společnosti se předhánějí, aby své produkty uvedly na trh.

Analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities ve zprávě pro investory uvedl, že taková investice Microsoftu „masivně zvýší“ konkurenceschopnost firmy. „Je to jen první krok na frontě umělé inteligence v rámci závodů ve zbrojení mezi velkými technologickými firmami,“ uvedl. Společnost Microsoft, která je velkým podporovatelem společnosti OpenAI, investuje do umělé inteligence miliardy dolarů.

Analytici tvrdí, že technologie ChatGPT, kterou využívají např. studenti ke složení zkoušek a testů, má potenciál výrazně narušit řadu profesí. Na druhou stranu je kritizován za to, že poskytuje i nesprávné odpovědi. Pracuje také s daty, která jsou většinou pořízena do roku 2021, takže mnohé odpovědi se mohou zdát zastaralé.

Zdroj: openai.com, bbc.com, wedbush.com, redakce