Lodě nahrazují letadla. Největší elektrický hydroplán na světě pojme až 100 cestujících. Vydejte se na Havaj

Společnost Hawaiian Airlines spojila své síly s leteckou a námořní společností REGENT, aby zkonstruovala prvotní návrh nové generace plně elektrického hydroplánu pro 100 osob, nazvaného Monarch. Tento nový inovativní dopravní prostředek by měl být uveden do komerčního provozu do roku 2028.

„Inovativní doprava je základem našeho podnikání od roku 1929, kdy jsme parní lodě nahradili letadly. Jsme nadšeni, že můžeme být investorem společnosti REGENT a podílet se na vývoji jejího největšího hydroplánu, dopravním prostředkem s velkým potenciálem pro Havaj. Těšíme se na komfortní a ekologicky udržitelnou dopravu mezi ostrovy,“ řekl Avi Mannis, ředitel marketingu a komunikace společnosti Hawaiian Airlines.

Podle webu InterestingEngineering je plně elektrický mořský kluzák dopravní prostředek s nulovými emisemi, které po svém dokončení zajistí přepravu z přístavu do přístavu po vodě za zlomek nákladů, hluku a emisí stávajících způsobů regionální dopravy, jako jsou letadla a trajekty.

Snahou společnosti REGENT je, aby se městská letecká mobilita stala realitou. Představuje si budoucnost, ve které budou hydroplány a elektrické dopravní prostředky (eVTOL) pracovat v tandemu na vytvoření plně elektrického dopravního systému. Kluzáky poskytnou regionální pobřežní spojení, eVTOL poskytnou terminálové městské propojení a všechny budou sdílet dobíjecí infrastrukturu v dopravních uzlech.

Tento vývoj jistě způsobí revoluci v tom, jak lidé, nejen na Havaji, budou cestovat.

Zdroj: interestingengineering.com, regentcraft.com