Když vyfotíte jídlo, tato aplikace vám vypočítá kalorie a navrhne správnou velikost porce

Nová aplikace slibuje přesný výpočet obsahu kalorií v jídle, a to pouze pomocí fotografie na vašem chytrém telefonu, jak píše web DIY Photography.

Aplikace SnapCalorie využívá umělou inteligenci a další algoritmy k analýze toho, co máte na talíři, a k výpočtu množství energie, které jídlo obsahuje. Nejenže dokáže zjistit kalorie, ale také využívá hloubkový senzor v telefonu, aby vám poradil se správnou velikostí porce, což by mohlo být velmi užitečné pro každého, kdo drží kontrolovanou dietu.

Aplikace vznikla ve spolupráci zakladatele Google Lens Wadea Norrise a Scotta Barona, systémového inženýra v leteckém průmyslu.

Aplikace byla vycvičena na 5 000 různých pokrmech. Díky použití hloubkových senzorů je údajně o 80 % přesnější než jiné podobné aplikace na počítání kalorií. Tým musel trénovat soubor dat na tisících pečlivě vytvořených a změřených obrázků různých typů jídel a druhů potravin.

Aplikace si rychle získává oblibu a jen v červnu si ji stáhly tisíce uživatelů. V obchodech Apple a Google Play je zdarma, ačkoli pro odemknutí dalších funkcí je k dispozici prémiové předplatné.

Zdroj: redakce, diyphotography.net