Jezero promluvilo! Lidé v Las Vegas jsou zděšeni hrůznými nálezy

Velké sucho a následný úbytek vody v obrovském jezeře Mead v okrese Clark v Las Vegas měl za následek vynoření starého zrezivělého sudu, jehož obsah nabídl otřesnou podívanou, uvedl web Livescience.

Již více než deset let klesá hladina vody v nevadském jezeře Mead, největší nádrži v okrese Clark v Las Vegas a jedné z největších nádrží ve Spojených státech. Ústup vody vedl úředníky v důsledku regionálního sucha k hrůznému nálezu na břehu nádrže! Jednalo se o kovový sud s mrtvým tělem, které bylo do vody vhozeno před více než 30 lety. Tento nález mrtvého těla nebyl poslední.

Lidská čelist na písečné pláži

Jen o několik dní později se v jezeře Mead objevily další lidské ostatky! Svědek nahlásil nález „lidských kosterních pozůstatků“ 7. května, asi týden po prvním nálezu. Jednalo se o lidskou čelist s připojenými zuby a navzdory tomu, že již byla provedena analýza kostí soudním lékařem, příčina smrti ještě nebyla stanovena. V současné době neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly cizí zavinění.

Oběť vraždy v sudu

Oblečení a obuv nalezené na rozloženém těle v sudu naznačují, že osoba zemřela někdy v polovině 70. až na začátku 80. let. „Domníváme se, že se jedná o vraždu v důsledku střelného zranění“, uvedl poručík Ray Spencer z oddělení vražd LVMPD (Las Vegas Metropolitan Police Department – pozn. red.). Totožnost oběti zatím není známa.

Jezero Mead zásobuje vodou více než 40 milionů lidí v sedmi státech a v severním Mexiku. Podle NASA Earth Observatory má jezero 36 bilionů litrů vody, při maximální kapacitě. Naposledy se však nádrž blížila plné kapacitě v roce 1999 a od té doby hladina vody neustále klesá. Oteplování způsobené změnou klimatu zhoršuje přetrvávající sucho, které může být nejhorším obdobím sucha v regionu za posledních více než 1 000 let.

A protože je konec regionálního sucha v nedohlednu, vyvstává otázka, kdy se z hlubin nádrže vynoří nějaké další dlouho skrývané tajemství.

Zdroj: livescience.com