Instagram začne rozmazávat nahé fotky zaslané nezletilým a odrazovat uživatele od jejich odesílání

Ochrana proti nahotě bude ve výchozím nastavení celosvětově zapnuta pro uživatele mladší 18 let a doporučuje se, aby si tuto funkci zapnuli i dospělí, píše web The Verge.

Instagram se chystá zavést novou bezpečnostní funkci, která ve zprávách rozmazává nahé obrázky, a to v rámci snahy chránit nezletilé na platformě. Nová funkce, kterou Meta oznámila ve čtvrtek, jednak rozmazává obrázky, u nichž je zjištěno, že obsahují nahotu, a jednak odrazuje uživatele od jejich odesílání. Ve výchozím nastavení bude zapnuta pro dospívající uživatele Instagramu, kteří jsou identifikováni podle údajů o datu narození na svém účtu. K jejímu zapnutí budou vybízeni také dospělí uživatelé.

Nová funkce bude testována v nadcházejících týdnech, přičemž její globální zavedení se očekává v průběhu několika příštích měsíců. Meta uvádí, že funkce využívá strojové učení na zařízení k analýze, zda obrázek zaslaný prostřednictvím služby přímých zpráv Instagramu obsahuje nahotu. Společnost prý nebude mít k těmto obrázkům přístup, pokud nebudou nahlášeny.

Po aktivaci ochrany se uživatelům Instagramu, kteří obdrží nahé fotografie, zobrazí zpráva, aby nereagovali. Objeví se také možnost zablokování a nahlášení odesílatele. „Tato funkce má nejen chránit lidi před zobrazováním nechtěné nahoty v jejich DM, ale také je chránit před podvodníky, kteří mohou posílat nahé snímky, aby lidi přiměli poslat na oplátku své vlastní snímky,“ uvedla Meta ve svém oznámení.

Uživatelům, kteří se pokusí odeslat nahý snímek, se zobrazí také zpráva upozorňující na nebezpečí sdílení citlivých fotografií. Další varovná zpráva také odradí uživatele, kteří se pokusí obdržený nahý snímek přeposlat někomu dalšímu.

Zdroj: The Verge