Facebook a Instagram označí všechny obrázky vytvořené AI. Meta má technologii, která dokáže určit obrázky vytvořené nástroji umělé inteligence

Společnost Meta uvádí, že představí technologii, která dokáže detekovat a označovat obrázky vytvořené nástroji umělé inteligence jiných společností. Bude nasazena na jejích platformách Facebook, Instagram a Threads.

Společnost Meta již nyní označuje obrázky vytvořené AI vlastními systémy. Říká, že doufá, že nová technologie, kterou stále buduje, vytvoří impuls pro průmysl, aby se vypořádal s falšováním AI.

Jak víme, obrázky dokážou být snadno zneužitelné a poslední aféra týkající se zpěvačky Taylor Swift je toho příkladem, jak jsme psali na portále Pravda24.cz. Umělá inteligence jí zobrazila v plné nahotě.

Společnost Meta uvádí, že hodlá rozšířit označování padělků umělé inteligence v nadcházejících měsících. Přiznala také, že její nástroj nebude fungovat pro audio a video – přestože právě na tato média se soustředí většina obav z padělků umělé inteligence. Firma tvrdí, že místo toho žádá uživatele, aby své vlastní zvukové a video příspěvky označovali.

Od ledna má společnost zavedenou politiku, která říká, že politické reklamy musí signalizovat, když používají digitálně upravené obrázky nebo video.

zdroj: BBC