Disk Google nyní umí skenovat dokumenty i v iOS. Skener umožní mnohem rychleji archivovat například účtenky z obchodu

Disk Google ve verzi pro iOS právě získal nový skener dokumentů. Díky němu je digitalizace důležitých dokumentů mnohem pohodlnější.

Společnost Google na svém blogu oznamuje, že pro majitele iPhonů je nyní k dispozici zcela nový skener dokumentů integrovaný do služby Disk Google. Nový skener umožní mnohem rychleji a snadněji archivovat například účtenky z obchodu.

Účtenky, které jsou podkladem pro reklamace a záruky, mají poměrně krátkou životnost, protože rychle blednou. Proto se vyplatí je digitalizovat, abyste je neztratili a měli je vždy po ruce. Tuto možnost mají již řadu let uživatelé systému Android v aplikaci Disk Google a nyní ji mohou využívat i majitelé chytrých telefonů a tabletů se systémem iOS.

Uživatel iPhonu nyní může vybraný dokument naskenovat pomocí fotoaparátu smartphonu. K dispozici jsou také možnosti úprav, tedy oříznutí na správnou velikost, otočení, použití filtrů a změna barev. Po uložení hotového dokumentu mu aplikace s pomocí umělé inteligence dokáže dát vhodný název.

Pokud naopak funkce účtenku rozpozná, dokáže k ní připojit místo, odkud pochází. Před odesláním do cloudu můžeme také zvolit, zda chceme mít soubor uložený jako PDF.

Skener dokumentů je nyní k dispozici v App Store a může jej používat každý, kdo má účet Google. Taková funkce je nesmírně užitečná zejména pro účtenky, které se ztratí nebo zničí. Můžeme je nejen řádně uspořádat, ale také je mít kdykoli po ruce. Když se nám tedy porouchá zařízení spotřební elektroniky, můžeme rychle zkontrolovat, zda je záruka ještě platná, a odnést ho do servisu.

Zdroj: googleblog, redakce