Další velkolepý projekt mrakodrapu uprostřed pouště v Saudské Arábii. Má evokovat pouštní přelud

Další den, další velkolepě vypadající projekt mrakodrapu v Saúdské Arábii. Stavba s názvem Epicon se bude soustředit kolem dvou futuristicky vyhlížejících věží, které mají evokovat pouštní přelud.

Epicon se bude tyčit v Akabském zálivu, který se nachází na severním cípu Rudého moře.

Menší ze dvou mrakodrapů se bude tyčit do výšky 225 metrů, zatímco jeho vyšší soused bude dosahovat 275 metrů. Uvnitř budou hostit luxusní hotelové prostory s terasou s bazénem a dalším očekávaným vybavením, jako je posilovna, knihovna, pracovní prostory a salonky, píše portál Newatlas.

Jen kousek od obou mrakodrapů bude menší třetí věž – její předpokládaná výška zatím nebyla zveřejněna, která bude plážovým resortem a bude hostit další hotelové prostory a vybavení. (Vidíte ji vpovzdálí na obrázku výše.) Bude také zahrnovat významné množství zeleně a vytvoří několik teras a nádvoří. Kromě toho bude v areálu rozeseto také 45 obytných plážových vil navržených tak, aby zapadaly do pouštní krajiny.

„Epicon je navržen jako brána do budoucnosti a poskytuje příležitost uniknout každodennímu stresu,“ uvedl hlavní developer Neom v tiskové zprávě. „Ať už se jedná o relaxaci v plážovém klubu, návštěvu lázní s wellness procedurami na míru, poznávání okolní přírody, účast na některém z mnoha nabízených vodních sportů nebo večeři v cílových restauracích pro nezapomenutelné kulinářské zážitky, Epicon byl koncipován tak, aby uspokojil celou škálu potřeb hostů a rezidentů.

„Hosté a rezidenti Epiconu, který je vysoce atraktivní destinací pro návštěvníky a optimálním místem pro život a rozvoj, mohou očekávat skutečně pohlcující a život podporující zážitky. Cílem luxusních rezidencí a plážových vil je poskytnout novou úroveň bydlení prostřednictvím špičkových inovací, prvotřídních služeb a prvotřídních zážitků, čímž se resort stane měřítkem pro kultovní bydlení.“

Další podrobnosti o Epiconu jsou v této rané fázi ještě poměrně kusé a zatím není znám například architekt, který stojí za návrhem, ani předpokládané datum dokončení.

Projekt je součástí neuvěřitelně ambiciózního pokračujícího úsilí o přetvoření saúdské pouště v turistický ráj, jehož součástí je i výstavba 170 km dlouhého mrakodrapu, mohutného mrakodrapu Mukaab a připravované nové nejvyšší budovy světa Jeddah Tower.

Zdroj: Newatlas