Čína omezuje přístup nezletilých ke hrám. Mohou hrát 3 hodiny týdně

Čína zavádí nový restriktivní zákon na ochranu mladých lidí před závislostí na hrách. Omezuje přístup nezletilých ke hrám na pouhé 3 hodiny týdně, píše TechCrunch.

Čína je zemí, kde je závislost mladých lidí na hrách obrovským problémem. Mnoho teenagerů tráví nespočet hodin hraním svých oblíbených her a zanedbává přitom studium a rodinu. Protože osobní počítač nebo konzole nejsou běžnou záležitostí, většina hráčů tráví většinu dne v internetových kavárnách. Tam se mohou věnovat své oblíbené zábavě. Existují dokonce situace, kdy mladí lidé v takových kavárnách prakticky žijí a tráví v nich i noci.

Vláda se proti tomu snaží bojovat již několik let a zavádí různá opatření, která mají omezit čas strávený hraním her. Mezi ně patří povinnost registrovat se ke hře pomocí skutečných osobních údajů, což mělo teoreticky umožnit kontrolu času stráveného u počítače.

To však příliš nepomohlo, a tak se nyní rozhodli pro ještě restriktivnější metody. V Číně vstupuje v platnost nový zákon, který nutí největší čínské herní platformy, jako jsou Tencent a NetEase, omezit čas, který mohou nezletilí trávit u online her. Mohou hrát pouze tři hodiny týdně a pouze v určité dny.

Mladiství do 18 let mají v pátek, v sobotu a v neděli a o svátcích povolenou jednu hodinu hraní mezi 20. a 21. hodinou. Jedná se o výrazné zpřísnění předchozích pravidel, která omezovala hru na 1,5 hodiny a umožňovala hrát ve většině dní. Navíc musí společnosti zavést systém ověřování pomocí skutečných osobních údajů, aby se ujistily, že splňují požadavky.

Nová pravidla vstupují v Číně v platnost nyní.

Zdroj: TechCrunch