Chytrý prsten od společnosti Samsung umožní platby a sbírání dat o vašem spánku

Na internet se dostává stále více informací o Galaxy Ringu – chytrém prstenu od společnosti Samsung. Očekává se, že hardware se začne prodávat již za několik měsíců, píše portál CNET.

Galaxy Ring by mohl být jedním z nejzajímavějších doplňků v segmentu nositelné elektroniky v letošním roce. Očekává se, že zařízení ve tvaru prstenu nabídne řadu funkcí známých například z chytrých hodinek.

Podle neoficiálních informací bude zařízení umožňovat sledování krevního oběhu a nabídne také funkce známé z elektrokardiogramu. Nebude chybět ani možnost sbírat údaje o našem spánku a fyzické aktivitě.

Očekává se také, že Galaxy Ring umožní využívat bezkontaktní platby, stejně jako ovládání zařízení chytré domácnosti. Očekává se, že hardware bude k dispozici ve 13 variantách, pokud jde o velikost chytrého prstenu.

Očekává se, že sériová výroba Samsung Galaxy Ring bude zahájena již ve druhém čtvrtletí tohoto roku. To znamená, že zařízení by mohlo být oficiálně představeno přibližně v polovině roku – možná ve společnosti nových skládacích smartphonů řady Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold.

Zdroj: CNET