Apple brzy umožní nakupovat v obchodech přiložením k jinému iPhonu

S bezkontaktními platbami jsme se v nějaké podobě již určitě setkali všichni. U pokladny můžeme jednoduše přiložit k terminálu kreditní nebo debetní kartu, případně i telefon, pokud používáme aplikaci, jako je Apple Pay. Brzy budou někteří obchodníci podporovat další způsob placení: přiložení karty nebo iPhonu k jinému iPhonu. Napsal web UsaToday.

V úterý společnost Apple oznámila, že se v iPhonech brzy objeví nová funkce Tap to Pay, pomocí které mohou obchodníci přijímat platby. V podstatě se iPhone stane bezkontaktním platebním terminálem.

Obchody využívající funkci Tap to Pay budou mít v iPhonu potřebnou aplikaci. Při placení tak může zákazník přiložit iPhone, hodinky Apple Watch nebo podporovanou debetní či kreditní kartu k iPhonu obchodníka a zaplatit.

Tap to Pay se v obchodech v USA rozšíří ještě letos, uvedla společnost Apple. Služba bude fungovat ve všech hlavních platebních sítí včetně Visa, Mastercard, Discover a American Express.

„Vzhledem k tomu, že stále více spotřebitelů využívá k placení digitální peněženky a kreditní karty, poskytne služba Tap to Pay na iPhonu podnikům bezpečný, soukromý a snadný způsob, jak přijímat bezkontaktní platby a odemknout nové pokladní zážitky s využitím výkonu, bezpečnosti a pohodlí iPhonu,“ uvedla v prohlášení Jennifer Baileyová, viceprezidentka společnosti Apple pro Apple Pay a Apple Wallet.

Apple není jediná technologická společnost, která se pouští do bezkontaktních plateb. Samsung i Google mají vlastní platební aplikace, které umožňují nakupovat pouhým klepnutím na telefon. Společnost Amazon mezitím spustila několik obchodů Amazon Go, kde se zákazníci nemusí nikdy odbavovat u pokladny. Nedávno Amazon představil novou verzi svých obchodů Go zaměřenou na zákazníky z předměstí.

Zdroj: usatoday.com