Chcete zažít nezapomenutelné párty v hloubce? Obří ponorka s cateringem pojme 120 hostů a ponoří se až 200 metrů hluboko

Nizozemská společnost U-Boat Worx představila podvodní zábavní podnik s rozlohou 150 m2, který pojme až 120 hostů plus celou posádku a cateringový personál. Měla by to být jedna z nejprostornějších ponorek, které kdy byly vyrobeny.

„Under Water Entertainment Platform (UWEP)“, je koncipována jako zábavní prostor, který lze využít pro podvodní restauraci, kasino, svatební místo, zasedací místnost nebo cokoli jiného byste chtěli.

Měla by to být jedna z největších ponorek, jakou jsme kdy viděli. Dlouhá 35,1 m, široká 7,7 m a vysoká 7 m, se 14 obrovskými akrylátovými okny o průměru 4,5 m a s exteriérem s vysoce intenzivním osvětlením. Velmi efektní jsou točitá schodiště u vstupu a výstupu místo žebříků a obrovská sluneční paluba nahoře pro případ vynoření.

Jak uvádí web NewAtlas, ponorka je tak velká, že sekce vpředu a vzadu jsou rozděleny do dvou úrovní: horní je jevištní prostor pro případná další místa k sezení a spodní sekce obsahuje vpředu oddíl pro pilota / kapitána a kuchyňku. V patře na zadní části je dokonce pět toalet. Bar lze konfigurovat s VIP salonkem nad ním, takže se každému dostane exkluzivní péče dle jeho představ.

Díky ocelovému tlakovému trupu se plavidlo může ponořit až 200 m hluboko. Ponorka je zcela elektrická, se čtyřmi horizontálními tryskami o výkonu 80 kW a čtyřmi vertikálními tryskami o výkonu 40 kW, které pomáhají systémům zátěže a vztlaku. Maximální rychlost je velmi nízká, 5,6 km/h při vynoření a 4,6 km/h pod vodou, takže to rozhodně není žádné „únikové“ plavidlo. Naopak, můžete si dopřát klidnou plavbu s pozorováním mořského světa za panoramatickými okny.

Ponorka by měla obsahovat vysokokapacitní olověné baterie, které umožní společnosti až 18 hodinovou plavbu. Samotná nouzová baterie udrží kritické systémy online po dobu až 96 hodin, pokud by se plavba nějak „zkomplikovala“.

Je to opravdu ohromující plavidlo a člověku se honí hlavou, kolik by vůbec stál jeho pronájem, nemluvě o tom, kolik bude společnost U-Boat Worx účtovat zájemcům o koupi. Společnost nabízí i menší verzi plavidla, pro 80 hostů, 27 metrů dlouhou. A samozřemě i levnější.

Zdroj: newatlas.com, uboatworx.com