Bojový obrněnec z Ukrajiny s motorem Mercedes. Miny jsou na něj krátké

Ukrajinci z týmu VOLS pracují na novém bojovém vozidle, které bude podporovat pěchotní operace, logistiku a odpalování raketových útoků, informuje Defence Blog.

Volodymyr Sadyk, zakladatel společnosti VOLS, navrhl další taktické vozidlo určené ukrajinským vojákům. Stroj váží asi 2 tuny a na jeho palubu se vejde 8 až 10 osob. Kromě toho na něj lze namontovat nosítka pro zraněné připevněná z boků. Vozidlo, které v současné době prochází testy, má třílitrový šestiválcový motor Mercedes OM606. Jak bylo oznámeno, vozidlo se velmi dobře ovládá v terénu, což je ovlivněno jeho konstrukcí. Má také dobrý výkon.

Vozidlo má pancéřovanou kabinu se zvýšenou balistickou a minovou odolností. Nad kabinou řidiče je poklop chránící před nárazy. Kabina je obklopena 14 mm silnou ocelí. Komponenty pod řidičem mají tloušťku 6 mm, což je však dostatečná ochrana proti protipěchotním minám. Stroje jsou vybaveny manuální převodovkou na levé straně. Jejich vzhled a provoz si můžete prohlédnout na videu níže:

VOLS vyrábí i další vojenská vozidla, jejichž hlavním účelem je zvýšit mobilitu ukrajinské armády, snížit ztráty na personálu a poskytnout výhodu v boji proti Rusům.

Zdroj: Defence Blog