Apple zavadí zajímavou funkci do Apple peněženky. Ušetří spoustu času

Apple zavádí novou funkci své digitální peněženky Apple Wallet. Uživatelé si do ní nyní mohou uložit digitální verzi svého řidičského průkazu a občanského průkazu.

Apple Wallet je oblíbená služba bezkontaktních plateb, která se nabízí uživatelům hardwaru americké společnosti. Umožňuje uživatelům nejen pohodlně platit za nákupy v obchodech, ale také podrobně sledovat své výdaje.

Společnost Apple se nyní rozhodla rozšířit funkčnost této možnosti a obohatit ji o možnost uložení řidičského průkazu a občanského průkazu. Funkce byla uvolněna v USA a mohou ji využívat obyvatelé Arizony, Georgie, Connecticutu, Iowy, Kentucky, Marylandu, Oklahomy a Utahu.

Přidání dokladů do aplikace je velmi podobné přidání platební karty. Stačí naskenovat dokument a pořídit sérii fotografií svého obličeje a hlavy. Jakmile aplikace doklady ověří, budou přidány do digitální peněženky.

Apple také spolupracuje se Správou pro bezpečnost dopravy, aby bylo možné na některých letištích používat digitální dokumenty. To by mělo výrazně urychlit odbavení. Své zařízení také nemusíte odemykat, ukazovat ani předávat ochrance.

Apple vás samozřejmě ujišťuje, že byla přijata opatření k zajištění bezpečnosti vašich dokumentů. Jsou zašifrované, takže je nelze odcizit ani s nimi manipulovat. Šifrování se používá také pro komunikaci se čtečkou identit. A pokud telefon ztratíte, můžete pomocí aplikace Najít můj telefon na dálku vymazat dokumenty v něm uložené.

Zdroj: Apple