Apple připravuje první iPhone SE s technologií 5G. Vydání pravděpodobně 8. března

Podle nejnovějších zpráv Apple navrhuje první iPhone SE s technologií 5G. Americká společnost jej představí na akci naplánované na 8. března, informuje deník CNBC.

iPhone SE měl být odpovědí na levné smartphony se systémem Android, ale politika společnosti Apple promarnila potenciál, který toto zařízení mělo. Společnosti Apple trvalo dlouho, než vydala jeho nástupce, který přišel až v roce 2020.

iPhone SE 2 vychází z designu iPhonu 8 a má 4,7palcový Retina HD displej s rozlišením 750 x 1334 pixelů obklopený velmi tenkými rámečky. Pod displejem se nachází známá čtečka Touch ID, kterou společnost před několika lety přestala používat.

Odkazem na originál jsou také jednotlivé kamery na zadní a přední straně. Zadní fotoaparát má 12 MP a širokoúhlý objektiv, ale díky procesoru A13 jsou jeho schopnosti mnohem větší než u původního modelu. Využívá totiž systém Smart HDR, který zajišťuje více detailů na pořízených fotografiích. K dispozici je také portrétní režim pro fotografování lidí (přední fotoaparát jej má také), stejně jako nahrávání ve zpomaleném režimu 4K/60 fps a časosběrné snímání. Kromě toho nám hardware nabízí systém filmové stabilizace obrazu pro oba fotoaparáty.

Korporace se však zřejmě poučila a možná ještě letos uvede na trh další model, který bude mít užitečnější výbavu.

Americká společnost již 8. března novou generaci modelu iPhone SE, který bude mít technologii 5G. Podle nepotvrzených informací dostane smartphone rychlejší procesor a lepší fotoaparáty. O použití technologie Face ID, která by nahradila fyzickou čtečku Touch ID, však není nic známo. Do akce však zbývá něco málo přes měsíc, takže doufejme, že se během této doby objeví další úniky, které nám prozradí více podrobností.

Na stejné akci prý společnost představí také modernizovaný iPad Air s novými procesory a modemy 5G.

Zdroj: CNBC