Apple připravuje nový systém, který umožní aktualizovat software iPhonu ještě před jeho zakoupením a vybalením z krabičky

Společnost Apple se chystá zavést nový systém, který umožní zaměstnancům maloobchodních prodejen bezdrátově aktualizovat software iPhonů. To znamená, že a aktualizaci dojde ještě před prodejem smartphonu, aniž by je museli zaměstnanci vyndávat z obalu, píše web Mac Rumors.

Nový patentovaný systém nazvaný Presto se opírá o MagSafe a další bezdrátové technologie.

Proprietární zařízení je podobné podložce, na které může personál maloobchodní prodejny umístit zapečetěnou krabičku s iPhonem. Systém bezdrátově zapne iPhone uvnitř, aktualizuje jeho software na nejnovější dostupnou verzi a poté jej vypne.

Společnost Apple vyvinula službu Presto jako způsob, jak se vyhnout prodeji iPhonů v maloobchodních prodejnách se zastaralým softwarem. Například řada iPhone 15 se dodávala se systémem iOS 17, ale společnost Apple následně vydala systém iOS 17.0.1 ještě před uvedením zařízení na trh. Aktualizace byla nutná k odstranění problému, který znemožňoval přenos dat přímo z jiného iPhonu během procesu počátečního nastavení.

To znamenalo, že majitelé nových iPhonů 15 museli aktualizovat zařízení sami v rámci procesu nastavení nebo ručně prostřednictvím aplikace Nastavení v části Obecné → Aktualizace softwaru, pokud se rozhodli zařízení nastavit jako nové a data přenést později. Po zavedení funkce Presto se takovému scénáři bude možné vyhnout, což koncovým uživatelům zjednoduší proces nastavení.

Zdroj: Mac Rumors