Apple představil tuto novou funkci. Režim uzamčení iPhonu: Co to je a jak ho používat proti kybernetickým útokům?

Žádný chytrý telefon není zcela odolný proti kybernetickým útokům. Ve světle rostoucí pozornosti věnované spywaru, malwaru a phishingovým útokům je stále důležitější dávat si pozor na záškodníky, kteří se snaží získat přístup do vašeho telefonu.

Společnost Apple představila novou funkci, která má zajistit bezpečnost vašich osobních údajů v případě podezření na sofistikovaný kybernetický útok. Zajímalo vás, k čemu režim uzamčení iPhonu slouží a jak jej můžete zapnout?

V současné době je Lockdown Mode k dispozici na zařízeních se systémem iOS (iPhone a iPad), která používají systém iOS 16 nebo novější verze. Režim není ve výchozím nastavení povolen, ale lze jej zapnout v případě, že se domníváte, že jste ohroženi digitálními hrozbami.

Co se stane, když zapnete režim uzamčení?
Pokud se v zařízení se systémem iOS rozhodnete zapnout režim uzamčení, smartphone nebo tablet nebude fungovat jako obvykle. Bude ovlivněno procházení webu a některé webové stránky nemusí fungovat správně – na některých webových stránkách se také mohou zobrazovat chybějící obrázky nebo písma. Kromě toho byste nemohli přijímat hovory FaceTime od lidí, kterým jste v minulosti nikdy nevolali. K dispozici nebudou ani funkce jako SharePlay a Live Photos.

Změní se také způsob připojení zařízení k systému a pro připojení iPhonu k novému příslušenství budete muset udělit povolení. Režim uzamčení navíc odstraní informace o poloze ze všech fotografií. Další schopnosti včetně pozvánek ke službám Apple a možnosti instalovat jakékoli konfigurační služby by se v režimu uzamčení rovněž staly nedostupnými.

Jak zapnout režim uzamčení na iPhonu
Chcete-li v zařízení se systémem iOS (iPhone nebo iPad) zapnout Režim uzamčení, postupujte podle následujících kroků:

  1. Otevřete aplikaci Nastavení.
  2. Klepněte na možnost Soukromí a zabezpečení.
  3. Nyní sjeďte dolů a klepněte na položku Režim uzamčení.
  4. Klepněte na možnost „Zapnout režim uzamčení“.
  5. Znovu klepněte na „Turn On Lockdown Mode“ a „Restart“.
  6. Zadejte přístupový kód iPhonu a nechte telefon restartovat.
  7. Režim uzamčení bude zapnutý, až se zařízení restartuje. Když je zapnutý, měli byste ve stavovém řádku vidět ikonu zámku. Pokud chcete zkontrolovat stav Lockdown Mode, přejděte do aplikace Nastavení a najděte jej v části Soukromí a zabezpečení.

Společnost Apple uvádí, že režim uzamčení je určen pro „velmi málo jednotlivců, kteří by se kvůli tomu, kým jsou nebo co dělají, mohli stát osobním cílem některých z nejsofistikovanějších digitálních hrozeb“.

Zdroj: Apple