AirPods Pro by mohly s vydáním iOS 18 nahradit profesionální naslouchátka. Může to zvýšit kvalitu života mnoha lidem

Podle nejnovější zprávy Marka Gurmana z agentury Bloomberg získají sluchátka AirPods Pro s vydáním iOS 18 v letošním roce nový režim naslouchátka, informuje web MacRumors.

V předplatitelském vydání svého pravidelného zpravodaje Power On Gurman specialista na Apple tvrdí, že velkou novinkou pro AirPods Pro bude v nejbližší době podpora funkce naslouchátka. Mělo by se tak stát na podzim, kdy vyjde nový iOS 18.

Sluchátka AirPods Pro už nyní nabízejí funkci Conversation Boost, která zvyšuje hlasitost a srozumitelnost hovoru lidí v blízkosti uživatele. Apple sluchátka neinzeruje jako naslouchátko, protože by to vyžadovalo schválení regulačního úřadu FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv).

V srpnu 2022 však schválil americký úřad FDA novou kategorii volně prodejných sluchadel, která lze zakoupit bez předpisu nebo lékařské prohlídky. AirPods by se tak tak mohly z pouhých sluchátek změnit na naslouchátka podobné těm zdravotnickým, a zvýšit tak kvalitu života mnoha lidem.

Společnost Apple se chystá představit iOS 18 v červnu na své každoroční konferenci Worldwide Developers Conference. Hlavní aktualizaci softwaru plánuje vydat při uvedení řady iPhone 16 na trh, což bude pravděpodobně někdy v září.

Zdroj: MacRumors