Modely iPhone 16 budou údajně opět vybaveny vylepšenými mikrofony pro vylepšenou Siri v iOS 18

Podle analytika společnosti Haitong Jeffa Pu budou modely iPhone 16 vybaveny vylepšenými mikrofony ve srovnání s předchozími modely, díky čemuž zařízení lépe uslyší váš hlas. Tato modernizace by měla zlepšit přesnost Siri, která by měla být v systému iOS 18 později v tomto roce vylepšena o funkce umělé inteligence.

Ve své výzkumné zprávě ze začátku tohoto měsíce Pu uvedl, že některé funkce umělé inteligence budou pravděpodobně omezeny na modely iPhone 16, a to v důsledku vylepšených mikrofonů a většího procesoru v čipech A18 a A18 Pro, píše MacRumors.

a cell phone sitting next to a laptop computer
Unsplash

Analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo již dříve uvedl, že vylepšené mikrofony na modelech iPhone 16 by mohly „výrazně zlepšit práci se Siri“. Také podle něho budou nové mikrofony nabízet lepší odolnost vůči vodě.

Na začátku tohoto měsíce generální ředitel společnosti Apple Tim Cook potvrdil, že společnost pracuje na umělé inteligenci a podrobnosti sdělí „později v tomto roce“. Kromě Siri prý iOS 18 přidá nové funkce generativní AI do aplikací Spotlight, Shortcuts, Messages, Apple Music, Numbers, Pages, Keynote, Health a dalších.

Očekává se, že Apple oznámí iOS 18 na červnové konferenci WWDC a aktualizace by měla být uvolněna pro všechny uživatele v září společně s řadou iPhone 16.

Zdroj MacRumors