50 km za méně než 8 minut. Nejrychlejší eVTOL letí rychlostí 463 km/h. Je navržen jako jednomístné letadlo, které má pomoci v práci záchranářům

Začátkem tohoto měsíce představila společnost Jump Aero prototyp JA1 Pulse, prvního zásahového letounu s elektrickým vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL), na kterém pracovala od roku 2019. Nyní společnost Jump Aero obdržela objednávku na deset letounů JA1 Pulse eVTOL od společnosti Electro Ventures, informuje portál Inceptivemind.

Letadlo JA1 Pulse eVTOL společnosti Jump Aero je navrženo jako jednomístné letadlo, které pomáhá zdravotníkům co nejrychleji dorazit na místo venkovské pohotovosti s kritickým životně důležitým vybavením a zachránit životy. Letoun JA1 Pulse dokáže dopravit vyškolené komerční a záchranné vybavení do nezpevněných přistávacích zón ve venkovských oblastech.

Letoun Jump Aero JA1 bude dosahovat maximální rychlosti 463 km/h a jeho cílem je zajistit co největší rádius pokrytí v kritickém 8minutovém okně pro reakci na mimořádné události. Letoun eVTOL bude mít maximální nosnost 150 kg, může být nasazen za méně než 60 sekund a měl by dorazit na jakékoli místo v okruhu 50 km za méně než 8 minut.

Společnost Electro Ventures věří, že letoun Jump Aero eVTOL může mít významný dopad na poskytování pohotovostní lékařské pomoci australským občanům žijícím v odlehlých venkovských podmínkách.

„Jsme přesvědčeni, že díky našim zkušenostem a silným vztahům s regulačním orgánem se nám podaří urychlit komerční provoz a poskytnout tuto cennou schopnost venkovským komunitám v Austrálii a sousedních zemích. Tento závazek dokazuje sílu našeho přesvědčení o konstrukci, technologii a obchodním modelu vysokorychlostních letounů Pulse společnosti Jump Aero. Těšíme se, že budeme moci posilovat superhrdiny a pomáhat jim zachraňovat životy.“ uvedl Joshua Portlock, zakládající inovační partner společnosti Electro Ventures.

Zdroj: Inceptivemind