Apple urychlí vývoj svého samořídícího elektrovozu. Hodlá jej uvést již v roce 2025

Technologický gigant Apple zaměřuje své úsilí na výrobu samořídícího vozidla poté, co byl projekt svěřen pod vedení hlavního vývojáře hodinek Apple Watch Kevina Lynche. Na trh má být vůz uveden v roce 2025, uvedl server News.

Apple v současnosti testuje svou technologii na vozech Lexus SUV a britská společnost Vanarama mezitím na základě některých patentů, které Apple podal, vypracovala vizualizaci možné podoby auta. Jeden z nejzajímavějších patentů se týká kompletního přepracování tradiční přístrojové desky automobilu. „Polohu ovládacích prvků lze plně přizpůsobit podle preferencí řidiče, přičemž počet kombinací je téměř nekonečný,“ poznamenala společnost Vanarama.

Apple údajně usiluje o design bez volantu a pedálů a je možné, že cestující budou sedět proti sobě, podobně jako v limuzíně. Vůz by také mohl mít uprostřed centrální dokovací stanici ve stylu iPadu, která by umožňovala přístup k zábavním možnostem.

Apple stále diskutuje o obchodním modelu svého vozu, přičemž mezi možnosti patří uvolnění flotily vozů k pronájmu ve stylu dopravní služby Uberu nebo nabízení vozů k soukromému prodeji. Někteří jsou však k tomuto záměru dodat vůz do roku 2025 skeptičtí, protože je třeba ještě mnoho práce na jeho výrobě i bezpečnostních prvcích.

Zdroj: news.com.au