5 užitečných funkcí v aplikaci Messenger, o kterých možná nevíte

Messenger používáte denně ke komunikaci se svými blízkými, ale možná nevyužíváte všechny možnosti služby pro zasílání zpráv na Facebooku.

Facebook plánuje globálně sloučit všechny své interní služby pro zasílání zpráv, tedy Messenger, Instagram a WhatsApp. Zatímco sloučení prvních dvou služeb již proběhlo, začlenění aplikace WhatsApp trvá déle, než se očekávalo.

Čtení zprávy, aniž by odesílatel věděl, že jste ji četli

V chytrém telefonu existuje trik, jak diskrétně přečíst zprávu v rychlých zprávách, aniž by odesílatel o tom věděl. Tento trik funguje docela dobře na iPhonu (na konverzaci musíte kliknout dlouhým podržením prstu), hůře už na telefonu se systémem Android, který vyžaduje náhled chatu.

Zobrazit skryté nežádoucí zprávy

Facebook může odfiltrovat některé žádosti o konverzaci, pokud přicházejí od lidí, kteří nejsou ve vašem seznamu kontaktů a nezdá se, že by s vámi byli spřízněni. Tyto nežádoucí zprávy jsou ve skutečnosti skryté v systému zpráv. Je však možné si je najít, prohlížet si je a rozhodnout se, co s nimi udělat: odpovědět nebo je ignorovat.

Zamknutí konverzací

Facebook nejprve na iPhonu a iPadu nasadil bezpečnostní opatření, které má posílit zabezpečení konverzací v Messengeru. Jedná se o režim „App Lock“, který ve skutečnosti spočívá v použití biometrických informací uložených v telefonu (například otisků prstů nebo obličeje) k ověření přístupu ke konverzacím.

Používání tajných šifrovaných konverzací

Koncové šifrování je ve WhatsApp ve výchozím nastavení od roku 2016. Není to však jediná dceřiná společnost Facebooku, která ji využívá. Toto zabezpečení je také na Instagramu a Messengeru, ale jako volitelná možnost. Nakonec Facebook plánuje tento režim aktivovat i ve výchozím nastavení.

Odesílání mizejících zpráv

Facebook Messenger umožňuje podobně jako Snapchat posílat a přijímat mizející zprávy. Ale pozor! Snímky obrazovky lze pořídit na rozdíl od Snapchatu vždy. Dávejte si pozor na to, co posíláte.