Facebook Messenger záměrně vybíjí telefony, tvrdí vývojář aplikace. To může být pro uživatele problém

George Hayward, který se podílel na vývoji aplikace Messenger, se domnívá, že mobilní aplikace v některých případech záměrně nadměrně spotřebovává baterie telefonu. Je to součást testování, ale Hayward se domnívá, že jeho používání je pro uživatele ve skutečnosti škodlivé.

Na kontroverzní názor bývalého zaměstnance upozornil deník New York Post. George Hayward tvrdí, že Facebook Messenger používá techniku testování softwaru zvanou „negativní testování“, která v tomto případě zahrnuje i umělé způsobování nadměrné spotřeby energie z baterií telefonů. To má pomoci otestovat stabilitu výkonu aplikace za neobvyklých podmínek – například pokud jde o rychlost načítání obrázků.

Hayward uvádí, že když odmítl jeden takový test v práci zavést z obavy před jeho možným poškozením uživatelů Messengeru (za což byl propuštěn), dostal prý od svého nadřízeného odpověď, že poškozením malého počtu lidí můžete pomoci velkému počtu jiných. Podle Haywarda je opak pravdou. Testování Messengeru touto metodou podle něj znamená, že uživatelé se vystavují problému, pokud jim v případě nouze dojde baterie, aby mohli zavolat například záchranku nebo policii.

Vývojář dodává, že vše nasvědčuje tomu, že popsaná forma testování Messengerem není náhodným jevem, ale pravidelně používanou metodou v softwaru společnosti Meta, což má dokládat i dokument o osvědčených postupech, který zaměstnanec dostal dříve k přečtení.

Zdroj: redakce, nypost.com