WhatsApp umožňuje uživatelům posílat mizející zprávy

Společnost WhatsApp, kterou vlastní Meta (Facebook), přidává několik vylepšení funkcí souvisejících s mizejícími zprávami, na kterých se pracuje již několik měsíců. Nejdůležitější z nich je možnost nastavit zprávy v nových chatech tak, aby ve výchozím nastavení zmizely, informuje magazín Android Police.

Od doby, kdy mizející zprávy debutovaly v listopadu loňského roku, až do současnosti mohli mít uživatelé tuto funkci zapnutou pouze pro jednotlivé chaty nebo vlákna a nechat zprávy zmizet po 7 dnech. Počínaje dneškem budou moci uživatelé ve výchozím nastavení zapnout mizení zpráv pro všechny nové chaty.

Přepínač mohou najít tak, že zamíří do nastavení soukromí a stisknou novou položku „Výchozí časovač zpráv“. Uživatelé budou moci funkci zapnout při vytváření skupinového chatu.

Ostatní účastníci chatu budou ve výchozím nastavení upozorněni na to, že uživatel má zapnuté mizení zpráv. Na existující chaty nemá tato funkce vliv. Kromě toho mohou uživatelé zvolit také nové časové možnosti, kdy zprávy zmizí: 24 hodin nebo 90 dní.

Zdroj: androidpolice.com