Začíná nová éra umělé inteligence. Nástroj Sora od OpenAI umožňuje generovat videa

Před dvěma lety vnímal svět schopnost vygenerovat rozmazaný obrázek ze zadaných klíčových slov jako zásadní průlom. Za poslední dva roky jsme se od statických obrázků umělé inteligence posunuli k fotorealistickým portrétům a napodobování štětců velkých mistrů. Zde je Sora, model umělé inteligence, který umožňuje generovat minutová videa a dělá to velmi dobře.

Začnu ukázkou, abych zvýšil povědomí o tom, s čím máme vůbec tu čest a proč je Sora velká věc.

„Dnes se Sora stává dostupnou pro testery, kteří posuzují kritické oblasti z hlediska poškození nebo hrozeb. Poskytujeme také přístup řadě vizuálních umělců, designérů a filmařů, abychom získali zpětnou vazbu, jak model vylepšit, aby byl co nejvíce užitečný pro kreativní profesionály.“ uvedli zástupci společnosti OpenAi.

Co je působivé, je rychlost pokroku v práci na umělé inteligenci pro generování videomateriálů. Srovnáme-li to s pracemi vytvořenými před pouhým rokem… Podněcuje to představivost, kam až se OpenAI a konkurence dostane po dalších 365 dnech a pak v následujících letech. Není pochyb o tom, že do roku 2030, pokud nebudou postupy tvorby obsahu pomocí umělé inteligence nějak výrazněji legislativně upraveny, a nečeká nás tak drastické „okleštění“ technologie, zažijeme možnost sledovat plnohodnotná videa vytvořená pouze z vět zadaných do textového pole. A budou to nejen kvalitní filmy, ale také plně ozvučené – s dialogy a zvukovou stopou, rovněž generovanou umělou inteligencí.

Zdroj: OpenAI, redakce