Z tajemných symbolů, které se objevují na střechách domů v Kyjevě, až zamrazí

Zatímco Rusko pokračuje ve vojenském bombardování Ukrajiny, ruské síly a prokremelští sabotéři údajně označují budovy, aby pomohli vojskům Vladimira Putina, zveřejnil zprávu deník The Sun.

Děsivé obrázky ukazují bytové domy v Kyjevě s červenými kříži na střechách. A video sdílené na Twitteru údajně ukazuje proruské značení umístění plynového potrubí na výškové obytné budově, aby se na něj moskevské síly mohly zaměřit pro maximální devastaci. Úřady ve městě varovaly své občany, aby byli ostražití na jakékoli podezřelé symboly.

„Obyvatelé výškových budov, kteří mají přístup na střechu, prosím, naléhavě zkontrolujte střechu, zda na ní nejsou značky,“ uvedlo místní vedení na sociálních sítích. „Štítky na dřevě mohou být buď namalovány, nebo přelepeny reflexní páskou,“ stálo v dalším varování.

Vyzvaly obyvatele, aby takové značky potřísnili špínou nebo jinak zakryli.

Světla naladěná na konkrétní barevné frekvence mohou údajně také vést střely a drony bezpečnými „koridory“, aby se vyhnuly zachycení nebo překážkám jako jsou výškové budovy.

Zlověstné značky mohou také fungovat jako naváděcí majáky, které umožňují nepřátelským zbraním tiše určit konkrétní cíle. Ukrajinské úřady tvrdí, že malé vysílače se objevují na významných silničních křižovatkách a infrastrukturních zařízeních. Takový zjevný staromódní krok je užitečný ve válce, kde je technologie otevřena sabotáži a hackerství, jako je rušení signálů GPS a zachycování rádiových zpráv.

Zdroj: thesun.co.uk