Vynálezce hoverboardu chce znovu prorazit, tentokrát to zkouší s elektromobilem. Představil balanční automobil

Vynálezce samobalančního hoverboardu použil podobný koncept u dvoukolového elektromobilu.

Pamatujete si na hoverboard? Ne, ne ten z filmu Návrat do budoucnosti, který je schopen levitovat bez kontaktu se zemí, ale ten dvoukolový, ještě před několika lety velmi oblíbený jako vánoční dárek, se dvěma koly na konci plošiny, schopnými pohybovat se vpřed přenášením váhy řidiče dopředu nebo dozadu.

Jeho vynálezce Shane Chen přepracoval tento koncept a se svou společností Inventist a představil elektromobil pojmenovaný po svém tvůrci: Shane, píše portál VentureBeat. Vynálezce hoverboardu chce tak asi znovu prorazit.

Autíčko vymyšlené Chenem, které je zatím pouze konceptem, vychází z nápadu, který ho napadl asi před dvěma lety při tvorbě jiné hračky, ale vynálezce si uvědomil, že by stejný princip mohl aplikovat na plnohodnotné dvoukolové vozidlo.

Shane tak vypadá jako obzvláště aerodynamický modul se dvěma velkými koly připevněnými po stranách. Vozidlo při pohybu vpřed má jakési horizontální setrvačné tlumení a pak funguje stejně jako hoverboard, pohybuje se vpřed a zároveň udržuje rovnováhu v místě kol. Chen vysvětluje rozdíl oproti svému slavnému městskému vozidlu: „U auta je to naopak. Auto má dvě velká kola. Střed kola je nad těžištěm auta, takže auto je stabilní už při sezení nebo pohybu konstantní rychlostí“.

Na renderovaném videu, které si můžete prohlédnout výše, je vidět vodorovný pohyb mechanismu, který je kopírován i při brzdění. Shane se tedy může pohybovat všemi směry bez nutnosti zatáčení, a to i dokonale kolmo pro stísněná parkovací místa. Vynálezce však nemůže poskytnout žádné údaje ani specifikace, protože prý bude záležet na rozhodnutí inženýrů a konstruktérů. Tedy pokud někdo bude chtít Shane skutečně vyrábět, samozřejmě.

Zdroj: VentureBeat