Vítejte ve 21. století. TikTokerka z Ukrajiny natočila krátké video, jak nastartovat a řídit těžké obrněné vozidlo

Válka na Ukrajině pokračuje. Ruští vojáci opouštějí své vybavení a odcházejí. Co však dělat s vozidly, která jsou v provozu, ale nemají palivo? TikTokerka z Ukrajiny ukazuje, jak lze takové těžké obrněné vozidlo nastartovat. Nastya Tyman je místní influencerka, která vytváří obsah pro YouTube, Instagram a právě TikTok, píše server Marca.

Video v současné době hýbe ukrajinským internetem. Není divu. Mnozí ji považují za krátké instruktážní video o tom, jak zprovoznit zařízení opuštěné ruskými vojáky. Vždyť média stále znovu a znovu šíří fotografie celých kolon takto uvízlých vozidel. Krátké video se proto může ukázat jako neocenitelné.

@nastyatyman Если вам попадётся свободный или брошенный БТР – держите лайфхак как его запускать☝? #настятуман #авто #бтр #автознания ♬ оригинальный звук – Туман Настя

Ve videu můžete vidět, jak vám autor návodu ukazuje, co je třeba přepnout, abyste mohli stroj spustit. Nejprve však potřebujete palivo.

Dnešní doba je skutečně zajímavá. K čemu jsou výukové programy tohoto typu? Vojenští nadšenci budou pravděpodobně schopni odpovědět.

Zdroj: marca.com