Víte jak se spí olympijským sportovcům v Pekingu? Jejich postele mají mód „nulové gravitace“

Sportovce přijíždějící do olympijské vesnice v Pekingu přivítala řada nejmodernějších technologií. Patří mezi ně všude přítomná bezdrátová technologie 5G, vysokorychlostní železniční doprava do prostorů konání akce a minibusy bez řidiče, informuje web Newsweek.

Novou technologií, které se v olympijské vesnici dostává asi největší pozornosti, jsou chytrá lůžka poskytovaná závodníkům. Sportovci si již na sociálních sítích postele pochvalují, což je v kontrastu s loňskými letními hrami v Tokiu, kdy si mnoho olympioniků veřejně stěžovalo na tamější malé a kartonové postele.

Postele v apartmánech v olympijské vesnici jsou vybaveny matracemi z paměťové pěny a dálkovým ovládáním, které uživatelům umožňuje měnit polohu spánku. Lůžka také monitorují životní funkce, jako je dýchání a srdeční tep, a zprávy o těchto měřeních mohou být zasílány trenérům.

Americká sáňkařka Summer Britcherová předvedla svou postel ve videu na serveru TikTok, kde předvádí funkci známou jako režim Zero-G, kterou nazývá „fenomenální“.

@summerbritcher Reply to @angellin471 #fyp #Olympian #Olympics #olympicbed #sport #athlete ♬ original sound – Summer

Funkce, která se nazývá Zero-G, je funkce údajně vyvinutá společností NASA pro astronauty, aby se vyrovnala jejich hmotnost před startem rakety. Jde o polohu na nastavitelném lůžku, která uživatele dostane do zakřivené polohy s nohama a hlavou mírně vyvýšenou.

Tato poloha má odlehčit různým částem těla a zároveň je stále v poněkud ležaté poloze. Jednou z věcí, se kterou lidé při spánku bojují, je spaní na boku. To podle vývojářů postele vytváří velký tlak na kyčle nebo ramena. Beztížná poloha je navržena tak, aby maximálně zmírnila tlak a zároveň umožnila člověku být stále v ležící poloze.

Zdroj: newsweek.com