Ve Francii budou vyrábět první nákladní lodě na kapalný vodík s nulovými emisemi


Francouzská společnost Energy Observer zahájila návrh na stavbu lodí budoucnosti. Budou to víceúčelové nákladní lodě poháněné kapalným vodíkem s nulovými emisemi a energetickou soběstačností. Zároveň nabízí vysokou přepravní kapacitu na moři.

Námořní doprava představuje v celosvětovém měřítku tři procenta emisí CO 2 ročně. Společnost Energy Observer navrhuje řešení směřující k nulovým emisím pro přepravu zboží. Technologie jsou nyní v této oblasti již vyspělé, s dobře zvládnutým skladováním kapalného vodíku i rozmístěním zkapalňovačů po celém světě.

Podle webu InnovationOrigins, společnost nyní řeší technologické záležitosti, jako je integrace velkých nádrží nebo působení velmi nízkých teplot na materiál.

Společnost Energy Observer má několik partnerů, které jí pomáhají prototyp lodi zrealizovat. Je to například společnost Air Liquide, světový lídr v oblasti vodíku, který řeší jeho výrobu, skladování, distribuci a bezpečnost.

Dalším strategickým partnerem je skupina CMA CGM, s kterou společnost Energy Observer společně analyzují obchodní a provozní parametry této nové generace nákladní lodi. A společnost EODev, průmyslová pobočka Energy Observer, která navrhla první certifikovanou vodíkovou loď, je expertem na integraci palivových článků v náročných prostředích.

Energy Observer 2 je „vlajkovou lodí“ společnosti, prvním plnohodnotným prototypem, který pohání celé odvětví.

Zdroj: innovationorigins.com