Uživatelé z EU si nyní mohou oficiálně stáhnout alternativu ChatGPT od Googlu, Gemini

Gemini (dřív Bard) je generativní chatbot a asistent s umělou inteligencí společnosti Google. Nyní se chystá rozšířit jeho dostupnost a nyní je k dispozici ke stažení ve Velké Británii a Evropské unii. Uživatelé systému Android si jej nyní mohou stáhnout z Obchodu Play.

Původně se uvádělo, že Gemini bude celosvětově dostupný začátkem května. Evropský region však aplikaci Gemini nedostal, pokud ji nenajdete v obchodě s aplikacemi třetích stran. Zpoždění bylo s největší pravděpodobností způsobeno regulačními ohledy.

Nyní by mělo začít zavádění na celém evropském kontinentu. Aplikace poprvé debutovala v únoru v USA a od té doby rozšiřuje svou uživatelskou základnu.

Pokud navíc vlastníte Google Pixel, můžete plynule přejít z Google Assistant na Gemini a Gemini budete moci aktivovat hlasem pomocí výzvy „Hej Google“. Mějte však na paměti, že pokud přejdete na Gemini, některé funkce, které obsluhoval Assistant, budou deaktivovány (takže zatím žádná integrace chytré domácnosti pro Gemini).

Bard, předchůdce Gemini, se v EU dříve také dočkal opožděného startu. Pravděpodobně se jedná o stejné obavy z regulace, které jej zpomalily.

Nyní budou moci Gemini používat miliony lidí a lidé v Evropě a ve Velké Británii se již nebudou cítit odstrčeni. To je skvělá zpráva, protože generativní umělá inteligence má spoustu výhod a může vám usnadnit život. Samozřejmě, že vždy existují kompromisy. Gemini s největší pravděpodobností brzy zcela nahradí Asistenta Google, uvádí portál Phonearena.

zdroj: Phonearena