Úspěch Ukrajiny. Rozluštili tajné symboly Rusů. Jak to dokázali?

Před časem, ještě před začátkem války na Ukrajině, označili Rusové své vybavení záhadnými symboly. Po několika dnech se Ukrajině podařilo rozluštit jejich význam, píše server News.

O záhadných symbolech na ruském vybavení jsme informovali ještě před vypuknutím války. V té době se nejčastěji používalo písmeno Z. Po vpádu Ruska na Ukrajinu se objevily další symboly. Třetí den konfliktu se ukrajinským specialistům podařilo zveřejnit seznam pozorovaných symbolů a jejich význam.

Národní garda Ukrajiny na svém oficiálním účtu na Twitteru zveřejnila seznam znaků, které Rusové používají, a jejich význam. Jak se dalo předpokládat, znaky měly usnadnit rozpoznávání jednotek a orientaci na bojišti. Podle Ukrajinců je takto prezentován význam jednotlivých symbolů:

Z – „východní síly“,
Z (ve čtverci) – „síly z Krymu“,“
O – „síly z Běloruska“,
V – „námořní pěchota“,
X – „Čečenci“,
A – „speciální jednotky“

Rozluštění ruského značení může usnadnit posouzení plánů ruské armády. Díky znalosti symbolů může ukrajinská armáda využít i pomoci civilistů. Místní ministerstvo vnitra vyzvalo obyvatele Kyjevské oblasti, aby se podělili o informace o umístění vojáků označených písmenem V.

Deník Ukrajinská pravda zveřejnil prohlášení jednoho z obyvatel města Bucha. Domnívá se, že Rusové zakrývají označení „V“ na své technice, protože místní sebeobrana tyto jednotky rozpozná a zničí je.

Zdroj: news.com.au