Ukrajinský operátor dronu se zázračně vyhnul ruské střele, ukazuje video

Ukrajinská bezpečnostní služba představila nové záběry z frontových operací místní armády. Video ukazuje eliminaci několika různých ruských vozidel a upozorňuje na neuvěřitelný záběr, který ukazuje, jak se ukrajinský dron zázračně vyhne ruské střele vypálené jeho směrem.

V posledních měsících se objevila skutečná záplava záběrů, na nichž vystupují ukrajinské drony, které se staly mimořádně důležitým prvkem v boji proti ruskému agresorovi. Ukrajina používá celou řadu bezpilotních prostředků a není vyloučeno, že ukrajinská armáda má v současnosti nejlépe vycvičenou a zkušenou skupinu operátorů těchto strojů. To dokonale ilustrují nové záběry, které ukazují některé neobvyklé situace z frontových operací. Přesvědčte se sami a věnujte pozornost úryvku od 31 sekundy.

Mimořádná ukázka dovedností
Úryvek, který začíná ve 31. sekundě, ukazuje ruský systém protivzdušné obrany Tor, který míří na ukrajinský dron kamikadze a snaží se ho sestřelit. Na videu je jasně vidět, jak k němu letí ruská raketa, ale ukrajinský operátor prokazuje značné schopnosti a nějakým zázrakem se mu podaří vyhnout se zásahu a ruská raketa proletí těsně kolem dronu. Podle ukrajinské bezpečnostní služby pak operátor přešel do protiútoku – dohnal ruský systém a úspěšně ho zlikvidoval.

Zdroj: Ukrajinská bezpečností služba