Ukrajinci vyvinuli vlastní sebevražedný dron Backfire. Ten má dosah až 35 km a unese až 3,8 kg výbušnin

Ukrajinské ministerstvo obrany úspěšně vytvořilo nový sebevražedný dron Backfire, který je odolný vůči systémům elektronického boje a doletí do vzdálenosti až 35 km. Dron brzy vstoupí do služby.

Drony hrají stále klíčovou roli v konfliktu na Ukrajině. Ukrajina vyvíjí mnoho různých verzí dronů, a nyní vytvořila nový sebevražedný dron Backfire, který si svým cílem doletí až do vzdálenosti 35 km. Dron se hodí k likvidaci statických cílů, jelikož svůj cíl má před vypuštěním naprogramovaný v naváděcím systému. Dron unese až 3,8 kg výbušnin, což mu umožňuje vyřadit lehce obrněné cíle nebo improvizované opevnění.

Backfire úspěšně prošel všemi 50 zkušebními lety. Ukrajinci si tyto drony vyrábí sami, takže budou schopni je produkovat ve velkém množství. Velkou výhodou tohoto dronu je, že dokáže odolat systémům elektronického rušení, což je nejsnadnější způsob, jak se drony efektivně a na dálku vyřazují. Dá se předpokládat, že tyto drony vstoupí do služby na začátku roku. Dron nemá integrovanou kameru, takže je závislý primárně na GPS souřadnicích, které operátor před jeho vypuštěním nahraje.

Zdroj: redakce, businessinsider