Ukrajina začala vyrábět sebevražedný dron Cobra. Vyroben je za 3 hodiny a doletí až do vzdálenosti 300 km

Ukrajina začala vyrábět extrémně levné drony Cobra. Jeden takový dron je vyroben jen za 3 hodiny a doletí až do vzdálenosti 300 km. Unese i poměrně dost výbušnin, a to 15 kg. Vypouštějí se z elektronického katapultu.

Ukrajina začala masově vyrábět jedny z nejlevnějších dronů s názvem Cobra. Ty jsou unikátní v tom, že se dají postavit jen za 3 hodiny a stojí jen cca 45 tisíc korun. Dolet za tu cenu mají také skvělý. Zvládnou zdolat vzdálenost až 300 km a unesou 15 kg výbušnin. Drony se dají vypouštět z elektronického katapultu. Drony jsou ze 100 % vyrobeny v Ukrajině.

Díky velmi nízké ceně a minimální náročnosti na složení těchto dronů zvládne Ukrajina vyrobit několik desítek. Ač dron může vypadat jednoduše a neškodně, dokáže napáchat velké škody při dobrém zásahu lehce obrněných vozidel nebo skladu munice. Při štěstí dokáže zneškodnit i tank při zásahu do poklopu. Jedná se tak o jeden z nejdůležitějších dronů hlavně kvůli jednoduché výrobě a nízké ceně. V budoucnu jistě uvidíme, co tyto drony dokážou v akci.

Zdroj: redakce, X, Astraia Intel