Trackery ve stylu AirTagu i pro Android. Můžete je připevnit k cennostem a sledovat je pomocí nové aplikace

Konečně se dočkáme prvních trackerů ve stylu AirTagů, které nám pomohou vystopovat ztracené cennosti pomocí Android telefonu.

Velkou výhodou nových „sledovačů“ Chipolo a Pebblebee, které budou dostupné ve formě štítků a karet, je to, že je můžete připevnit k cennostem, které nemají připojení Bluetooth, a sledovat je pomocí nové aplikace Najít moje zařízení od Googlu.

Tato nová síť anonymně využívá data o přiblížení Bluetooth z milionů zařízení Android po celém světě, což znamená, že pomocí aplikace Najít moje zařízení můžete najít přesnou polohu své položky na mapě. Pokud se věc někde ztratí, budete moci v aplikaci klepnout na přehrát zvuky, spustit zvuk nebo přimět jej, aby vydal světelný záblesk.

Chipolo spustilo One Point tracker (za 650 Kč) pro klíče a jeho plošší tracker Card Point (za 800 Kč). Oba používají funkci Fast Pair pro rychlé připojení k vašemu Android telefonu. Jsou odolné vůči stříkající vodě, dešti a mrholení. První várka je trackerů je však nyní vyprodána a další várka bude dostupná až 10. června.

Podobné trackery má firma Pebblebee. Sledovače ve tvaru klipů a karet, které podporují novou síť Android Find My Device. Klip (700 Kč) pro sledování vašich klíčů a karta (také 700 Kč, obě si můžete zatím předobjednat.

Pebblebee ale také nabízí maličký sledovač s názvem Tag (800 Kč), který váží pouze 6,5 g a slibuje až osm měsíců výdrže baterie.

Dvě výše zmíněné ale nebudou jediná zařízení, která budete moci sledovat pomocí nové sítě Najít moje zařízení.

Eufy Smart Track Link a Smart tag Card budou také brzy ke koupi. Sluchátka Sony WH-1000XM5, JBL Tour Pro 2 a JBL Tour One M2 brzy získají podporu v aktualizacích softwaru. I Google Pixel Buds Pro budou brzy přidány do aplikace Najít moje zařízení.

Zdroj: Techradar