Tom Cruise bude brzy natáčet svůj nový film ve vesmírném filmovém studiu

Britská společnost Space Entertainment Enterprise (SEE – Vesmírná zábavní společnost) oznámila plány na spuštění modulu filmového studia, které má dokovat na vesmírné stanici Axiom, připojené dočasně k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), uvádí se na webu space.com.

Společnost SEE z Velké Británie, která koprodukuje připravovaný nejmenovaný vesmírný film Toma Cruise, pověřila americkou společnost Axiom Space, aby do prosince 2024 postavila nafukovací modul vesmírné stanice, který bude obsahovat produkční studio včetně sportovní arény. Vzhled budoucího vesmírného studia připomíná nadrozměrný golfový míček.

Podle prohlášení společnosti Space Entertainment Enterprise bude modul, pojmenovaný SEE-1, určen pro natáčení filmů, televizních pořadů a hudebních i sportovních akcí. Bude nabízet atraktivní prostředí tvůrcům, kteří chtějí vytvářet obsah na nízké oběžné dráze v prostředí mikrogravitace.

Vesmírný ateliér SEE-1 bude dokovat na první komerční vesmírné stanici Axiom, která bude nejdříve připojena k mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a v roce 2028 se od ní odpojí. Stane se tak samostatnou orbitální stanicí určenou k ubytování komerčních astronautů. Jak již bylo zmíněno, zábavní ateliér by se měl otevřít již v roce 2024. Za projektem stojí producenti Elena a Dmitrij Lesnevskij z Moskvy. Dmitrij natočil asi 60 ruských filmů a seriálů a od roku 2013 žije s manželkou ve Velké Británii.

Spoluzakladatelé společnosti SEE, Elena a Dmitrij Lesnevskij, ve společném prohlášení vzkázali: „SEE-1 je pro lidstvo neuvěřitelnou příležitostí přesunout se do jiné říše a začít novou vzrušující vesmírnou kapitolu. Poskytne jedinečné a dostupné zázemí pro neomezené možnosti zábavy. Nabídne nový svět kreativity.“

Jak se zdá, vize, které se před pár lety zdály být absurdními, se budou velmi brzy realizovat s absolutní samozřejmostí. Záběr na Toma Cruise, kterak na špici rakety předvádí kaskadérské kousky, už se tedy nebudou natáčet v pozemském filmovém studiu, ale přímo ve vesmíru. Stejně tak se asi brzy dočkáme prvního vesmírného streamu koncertu některé z vyhlášených hudebních skupin.

Zdroj: space.com; seespacearena.com