Tímto jednoduchým trikem se ukrajinské vrtulníky vyhýbají ruským radarům. Podívejte se na video, ze kterého až mrazí

Na internetu se objevilo další video, které ukazuje ukrajinské piloty v akci. Tentokrát film ukazuje víceúčelové vrtulníky Mi-8 letící velmi nízko. Takové manévry vyžadují od pilotů velké zkušenosti a pozornost. Rádi bychom vám připomněli, jaké schopnosti mají letouny Mi-8 a jaké úkoly plní na Ukrajině.

Na Twitteru, na účtu OSINTtechnical, který se věnuje vojenským aspektům probíhající války na Ukrajině, se objevilo video, na kterém jsou vidět ukrajinské víceúčelové vrtulníky Mi-8. Záběry jsou unikátní tím, že je na nich vidět velmi nízko letící stroje, které jsou doslova několik metrů nad zemí. Cílem těchto manévrů je pravděpodobně ztížit jejich sledování ruskými systémy protivzdušné obrany, a tím i jejich sestřelení. Je třeba poznamenat, že vzhledem k rizikům, která s sebou nesou, vyžadují od pilotů značné zkušenosti a pozornost.

Mi-8 v extrémně malé výšce

Vrtulník Mi-8 (v kódu NATO Hip) a jeho exportní verze Mi-17 patří mezi nejoblíbenější vrtulníky na světě. Stroj byl vyvinut v konstrukční kanceláři Michaila Mila a vyráběl se od 60. let v Moskevském vrtulníkovém závodě, Kazaňském vrtulníkovém závodě a leteckém závodě v Ulan-Ude.

Hlavním úkolem Mi-8 je přeprava vojáků a civilistů. Stroj může přepravovat přibližně 30 vojáků, 12 nosítek, 4 000 kg nákladu uvnitř nebo 5 000 kg nákladu zavěšeného vně. Je však třeba poznamenat, že byly vyvinuty desítky verzí tohoto stroje. Po celém světě lze najít Mi-8, který slouží k přepravě VIP osob, pacientů, k přepravě paliva, k zemědělské přepravě, k umisťování a ničení minových polí nebo k bojovým verzím obohaceným o širokou škálu výzbroje.

Zdroj: tech.wp.pl