TikTok pod kybernetickým útokem. Hackeři se zaměřili na účet Paris Hilton i CNN

Společnost TikTok tvrdí, že v současné době podniká kroky ke zmírnění kybernetického útoku, který se zaměřuje na řadu vysoce postavených uživatelů prostřednictvím přímých zpráv a snaží se zmocnit jejich účtů. „Přijali jsme opatření, abychom tento útok zastavili a zabránili mu v budoucnu. V případě potřeby pracujeme přímo s majiteli postižených účtů na obnovení přístupu,“ říká Jason Grosse, mluvčí týmu pro ochranu soukromí a zabezpečení společnosti TikTok.

Grosse říká, že TikTok útok stále vyšetřuje a v tuto chvíli se nemohl vyjádřit k jeho rozsahu ani sofistikovanosti, hrozbu označuje pouze jako „potenciální zneužití“.

Přiznání TikToku následovalo po úterní zprávě, podle níž byl minulý týden dočasně narušen účet CNN. S odvoláním na anonymní zdroj ve zpravodajské organizaci Semafor uvádí, že narušení „se nezdá být výsledkem toho, že by někdo získal přístup ze strany CNN“.

Obavy z pokusů o hackerské útoky zaměřené na zpravodajské organizace v USA jsou obzvláště velké vzhledem k blížícím se podzimním prezidentským volbám.

Podobně byl napaden i účet hotelové dědičky Paris Hiltonové. Zdroj ze společnosti TikTok sdělil serveru WIRED, že Hiltonové účet byl cílem útoku, ale nebyl kompromitován.

Obavy o bezpečnost a soukromí v souvislosti s TikTokem přesahují rámec kybernetických útoků ze strany záškodníků. Samotná společnost bojuje o to, aby zůstala dostupná ve Spojených státech poté, co americký prezident Joe Biden v dubnu podepsal zákon, který nutí její mateřskou společnost ByteDance se sídlem v Číně prodávat TikTok, jinak jí hrozí zákaz. TikTok a několik uživatelů zažalovalo americkou vládu a tvrdí, že zákon je protiústavní na základě prvního dodatku.

zdroj: WIRED