Tato odstřelovací puška je postrachem Rusů. Seznamte se s americkým Barrettem

Přítomnost silných Barrettů útočníky psychologicky utlačuje a demoralizuje a dodává sebedůvěru a odhodlání bojovat. Podle Ukrajinců jsou americké pušky pro Rusy skutečným postrachem, jak píše server Army Inform. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Výběrové pušky Barrett M107A1 se na Ukrajinu nedostaly se začátkem ruské invaze, protože souhlas s jejich prodejem Kyjevu byl udělen už v prosinci 2017. Na základě rozhodnutí amerického prezidenta dostávají Ukrajinci dávky těchto zbraní spolu s náboji.

Americké pušky na Ukrajině

Pušky M107 jsou samonabíjecí pušky ráže 12,7 mm, které od roku 2003 vyrábí americká společnost Barrett Firearms Manufacturing. Jde o univerzální zbraň, kterou lze úspěšně použít v klasických odstřelovačských operacích, při organizování přepadů a k neutralizaci technických prostředků nepřítele.

Pušky váží 12,95 kg bez munice a optického vybavení. Je snadno rozložitelný a přenášený ve dvou batozích, což vojákům umožňuje rychlý pohyb v terénu. Pušky mají účinný dostřel 1 800 m a maximální dostřel 6 800 m.

Počáteční rychlost střely je 853 m/s. Zbraň je zásobována ze zásobníku na 10 nábojů. Dvoukomorový kompenzátor pohlcuje 30 % zpětného rázu. Další výhodou této zbraně je její moderní optika. Kromě toho může být palba M107A1 vedena ne na jeden, ale na dva a někdy dokonce na tři identifikované cíle.

Je zřejmé, že efektivní použití pušky závisí na mnoha faktorech. Důležitá je správná volba střelecké pozice, identifikace cíle, přímé míření. Ale když máte v rukou takovou moderní zbraň a víte dokonale, jak ji používat, nikdy vás nezklame.

Zdroj: armyinform.com, Wikipedia, barrett.net