Systém eRecept je mimo provoz! Momentálně není možné vydávat léky

Dnes ráno informovala Česká lékárnická komora o nedostupnosti systému eRecept. Pacientům momentálně není možné vydávat předepsané léky. Na odstranění problému údajně již Ministerstvo zdravotnictví pracuje.

Portál pro eRecepty epreskripce.cz je mimo provoz od dnešní osmé hodiny ranní. Momentálně není možné využít ani call centrum, na které by se uživatelé mohli obracet v případě problémů. Na oficiálních stránkách eReceptu se píše, že problémy by měly být odstraněny během několika desítek minut.

„Lékárníci vnímají tento výpadek jako nejdelší v historii eReceptů. Nemohou vykonávat svou základní činnost – výdej léků na recept,” uvedla na Facebooku Česká lékárnická komora.

„Jakmile budeme mít během dne nové informace, budeme o nich informovat,“ řekla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Klára Brunclíková.

„Lékárny mohou po dobu nedostupnosti vydávat léky předepsané na eRecept pomocí záložního datového centra. Intenzivně pracujeme na odstranění technických problémů,” uvedlo ministerstvo.

Podle informací, které jsou uvedeny na stránkách eReceptu, je systém elektronických receptů mimo provoz „z důvodu technické závady na infrastruktuře“.

Zdroj: Česká lékárnická komora