Stíhačky amerického námořnictva mají novou výzbroj. Snímky ukazují, že se mohou chlubit novou řízenou střelou dlouhého doletu SM-6

Nedávno byl nad Kalifornií spatřen letoun F/A-18E Super Hornet amerického námořnictva vyzbrojený protiletadlovou řízenou střelou dlouhého doletu SM-6, což vyvolalo zájem a spekulace v obranných kruzích. Pozorování, zachycené na fotografii, vyvolalo otázky ohledně potenciálních nových schopností letounu Super Hornet, píše server Defence Blog.

Super Hornet, univerzální víceúčelový stíhací letoun, je známý svou schopností nést širokou škálu zbraní. Přítomnost střely SM-6, která se primárně používá k protivzdušné obraně a protizemnímu boji, však naznačuje rozšíření operační role.

Střela SM-6, vyvinutá společností Raytheon pro námořní platformy, je schopna zasahovat různé hrozby, včetně letadel, řízených střel a pozemních cílů, což z ní činí důležitou součást integrované obranné strategie amerického námořnictva.

Jak uvádí společnost Raytheon, zbraň SM-6 je možné nasadit na 60 hladinových lodích a společnost již dodala námořnictvu více než 500 střel, píše server TWZ.

Tento vývoj je v souladu s pokračujícím úsilím o posílení útočných a obranných schopností námořnictva, zejména v reakci na vyvíjející se globální hrozby. Integrace střel SM-6 do letounu Super Hornet by mohla námořnictvu poskytnout větší flexibilitu a robustnější reakci na různé hrozby, což by zvýšilo celkovou bojovou účinnost úderných skupin letadlových lodí.

Zdroj: Defence Blog a TWZ