Spotify nově nabízí naučné videokurzy. Novinka je zatím přístupná pouze ve Velké Británii

Uživatelé služby Spotify ve Velké Británii získávají přístup ke čtvrté kategorii obsahu. Jedná se o online kurzy. Ty se přidávají ke stávající knihovně písní, podcastů a audioknih. Společnost dnes zahajuje nový experiment, v jehož rámci budou prostřednictvím aplikace Spotify zpřístupněny videokurzy od společností BBC Maestro, Skillshare, Thinkific a PlayVirtuoso. Experiment probíhá pouze ve Velké Británii a v současné době není zaručeno, že bude spuštěn v širším a trvalejším měřítku, píše web The Verge.

„Jednou z nejzajímavějších věcí a trendů, kterých jsme si začali všímat, bylo, že stále více lidí začalo chodit na Spotify s nějakým záměrem se učit,“ říká produktový ředitel Mohit Jitani. „A my jsme si řekli, jak můžeme tento základní poznatek využít a postavit na něm něco dalšího.“ V tiskové zprávě Spotify uvádí, že přibližně polovina předplatitelů služby Premium se věnuje podcastům s tematikou vzdělávání.

Spotify se snaží oslovit poskytovatele kurzů nejen tím, že jim pomůže oslovit mnohem širší publikum, ale také tím, že může přímo zacílit na potenciální zákazníky na základě jejich stávajících poslechových návyků. „Je pro nás mnohem, mnohem snazší najít ty správné lidi pro tento kurz a prostě zajistit mnohem efektivnější druh distribuce,“ říká Jitani.

Streamovací služba nabízí kurzy ve čtyřech kategoriích: tvorba hudby, kreativita, podnikání a zdravý životní styl. V mobilních aplikacích Spotify jsou kurzy přístupné z nové ikony ve tvaru pilulky v horní části domovské obrazovky a také prostřednictvím rozhraní pro vyhledávání a procházení služby.

Tímto experimentem Spotify nabízí kurzy prostřednictvím modelu freemium, podobného tomu, který použilo při prvním spuštění audioknih. Předplatitelé služby Spotify mají přístup k nejméně dvěma videolekcím v každém kurzu zdarma, ale za přístup k celému kurzu budou muset zaplatit poplatek. Kurzy se skládají ze série videí (Jitani upozorňuje, že je lze poslouchat s vypnutou obrazovkou, aby byl zážitek pouze zvukový) a mohou k nim být také doplňkové materiály, například soubory PDF.

Zdroj: The Verge